5. 2. 2017

Úspěch naší přípravky

V sobotu 4.2. jsme se vydali se dvěma 5člennými družstvy na soutěž přípravek Kostěnické hrátky s hasičátky 2017. Děti zde bojovaly o co nejlepší umístění ve 4 disciplínách: motaní hadic na čas, poznávání značek technických prostředků, štafeta se zapojováním hadic C a štafeta s překonáváním nejrůznějších překážek (tunel, žebřiny, lavička, okno, přeskok bariéry, zapojení hadice do rozdělovače a hod na cíl). Do Kostěnic se sjelo celkem 20 družstev ze všech okresů Pardubického kraje. Náš okres reprezentoval pouze náš sbor, jelikož jsme v našem okrese jediní, kdo se takto malým dětem v rámci SDH věnuje. Doufali jsme v co nejlepší umístění, ale výsledky předčily naše očekávání. Družstvo B ve složení Mareček Zahálka (5let), Eliška Broklová (5let), Anička Tomášková (4  roky), Vašík Chaloupka (4 roky) a Adélka Vičarová (3 roky) se umístilo na nádherném 13. místě (stříbrné pásmo) a přivezlo domů stříbrné medaile. Družstvo A ve složení Sára Kottoniaková (7let), Kristýnka Tomášková (6let), Tonda Chaloupka (6let), Terezka Sejkorová (6let) a Daneček Vičar (5let) nám udělalo obrovskou radost, protože získalo 1.místo! Děti si tak přivezly nejen zlaté madaile, ale také pohár pro vítěze! Obrovské poděkování patří pořadatelům akce, SDH Kostěnice, za perfektně zorganizovanou soutěž, kdy během necelých dvou hodin si všech 100 účastníků stihlo zazávodit ve všech disciplínách. Bonusem byl pro děti oběd v podobě špaget a nanuky. Děkuji dětem za skvělou reprezentaci našeho sboru, naší obce a zároveň i našeho okresu. Děkuji také rodičům za doprovod dětí na soutěž. Vzhledem k tomu, že se soutěže účastní zřejmě téměř všechny přípravky Pardubického kraje, můžeme být právem hrdí na to, že zrovna v naší obci máme nejlepší přípravku Pardubického kraje!

Foto: Hanka Broklová

Odkaz: https://drive.google.com/drive/folders/0B6IG5PyFZ3rARDJkZ0dGNnI4djA?usp=sharing

                                                           Za SDH Pustá Kamenice Lenka Tomášková

Fotogalerie