30. 3. 2020

Kostěnické hrátky s hasičátky 2020

V sobotu 29. 2. vyrazila naše přípravka opět po roce na oblíbené Kostěnické hrátky s hasičátky. Jejich obliba mezi sbory velmi roste, o čemž svědčí rekordní počet přihlášených družstev. Letos se totiž na tuto soutěž sjelo 30 družstev z celého Pardubického kraje. Náš okres jsme reprezentovali jediní. V letošním roce se nám podařilo sestavit opět 3 týmy. Opět se soutěžilo v motání hadic na čas, v poznávání značek technických prostředku, ve štafetě se zapojováním hadic a ve štafetě s nejrůznějšími překážkami. Konkurence byla obrovská, ale naše děti se vůbec neztratily. Nejmladší družstvo C ve složení Michalka Odehnalová, Mireček Fajmon, Anička Suchá, Martinka Husáková a Honzík Tomášek si vybojovalo krásné 21. místo. Družstvo B ve složení Mikulášek Houdek,Hanička Jeníčková, Ráďa Holomek, Ondra Žembery a Jiřík Zahálka získalo 19. místo. Nejstarší družstvo A ve složení Adélka Vičarová, Johanka Broklová, Kuba Odehnal, Niky Havlíček a Lili Hodovancová bylo na místě oceněno za 11.místo, avšak několik dnů po soutěži, kdy nám přišly detailní výsledky, jsme zjistili, že našemu A týmu byly neprávem udělené trestné body. Po našem upozornění bylo tak dodatečně přiznáno s velkou omluvou pořadatelů nádherné 4. místo. Všechny děti byly oceněny medailí a polystyrenovým letadlem a dalšími drobnostmi. Nechyběly ani nanuky a výtečný oběd, ani klasické přetahování lanem. Velkou atrakcí tentokrát bylo natáčení České televize, která zde připravovala reportáž do Zpráviček na Déčku. A tak se některé naše děti staly také televizními hvězdami! ☺ Velkou poklonu patří organizátorům z SDH Kostěnice za bezproblémové zvládnutí této akce.

Lenka Tomášková, SDH Pustá Kamenice

Fotogalerie