26. 6. 2022

Soutěžní víkend 25. - 26. 6. 2022

V sobotu 25. 6. 2022 odjela dvě naše družstva do Poličky na závod Svitavské ligy mladých hasičů. Družstvo mladších bylo tentokrát složené ze závodníků týmu A i týmu B. Družstvo starších odjelo soutěžit ve stálém složení. Dětem se tentokrát tolik nedařilo, přesto si soutěž užily. Mladší se umístili na 18. místě a starší na místě 14. Doplňkovou disciplínou byl běh na 60 m s překážkami. Ani zde se naši soutěžící neztratili. Vlastík Suchý se umístil na 28. místě z 34 závodníků. Terka Sejkorová na 34. místě, Sára Kottoniaková na 31. místě, Alice Husáková na 23. a Šárka Bukáčková na 20. místě ze 41 závodnic.
V neděli naše soutěžní „jízda“ pokračovala hasičskou soutěží v požárních útocích v Krouně. Do Krouny odjela dvě družstva mladších a družstvo starších. Oproti Svitavské lize MH, kde mají všichni závodnici stejnou požární stříkačku, a mají tak stejné podmínky pro závod, v Chrudimské lize MH si každý tým přiváží svůj vlastní stroj. Výkony dětí, které běží na obyčejnou neupravenou stříkačku „12“, a dětí, které běží na daleko výkonnější stroje, se nedají příliš porovnávat. Přesto se naše družstva v závodě vůbec neztratila. Tým A v mladších se umístil na 15. místě a tým B, složený z prvňáků a dětí MŠ, na místě 20. Starší při své premiéře v této soutěži zaběhli svůj nejlepší výsledek a umístili se na místě 15. Děkujeme SDH Oldříš za zapůjčení Štěpánka Boháče, který ačkoli ještě nikdy neběžel požární útok, zvládl svůj úkol na výbornou. Děkujeme všem dětem za reprezentaci našeho sboru a všem dospělým za hlasitou podporu!

Lenka Tomášková

Fotogalerie