14. 1. 2023

Závod požární všestrannosti 2022

V sobotu 22.10. se v Bezděčí u Trnávky konal Závod požární všestrannosti, který již od letošního roku nebude započítáván do celoroční hry Plamen. Od roku 2023 se stane samostatným závodem s postupovými koly, kterého se budou moci zúčastnit i kolektivy jiných organizací, nejen hasičů. Náš sbor do tohoto závodu vyslal 3 hlídky mladších a 2 hlídky starších. Tento den panovalo velmi deštivé a chladné počasí, a tak jsme si hlavně přáli, aby všichni závodníci blátivý terén zvládli a doběhli v pořádku. Hlídka Pustá Kamenice B běžela ve složení Johanka Broklová, Lili Hodovancová, Adélka Vičarová, Filip Sodomka a Miky Houdek a podařilo se jim umístit na velmi pěkném 10. místě z 26 hlídek. Hlídka č. 2 Pustá Kamenice A, která běžela ve složení Honzík Tomášek, Marťa Husáková, Anička Suchá, Jířa Zahálka a Hanička Jeníčková, se umístila na 21. místě. Největší úspěch zažili Anička Tomášková, Mára Zahálka, Dan Suchý, Eliška Broklová a Dan Vičar, kteří jako hlídka č. 1 Pustá Kamenice A doběhli na nádherném 4. místě z celkových 26 zúčastněných hlídek. Letos se nám podařilo postavit 2 hlídky starších i díky tomu, že mohli za nás běžet závodníci z jiného okresu. Naši hlídku č. 2 Kristýnu Tomáškovou, Matěje Zahálku a Andreu Odehnalovou tak doplnila 2 děvčata z SDH Proseč. Této hlídce se podařilo umístit na 9. místě z 29 zúčastněných hlídek. Hlídka č. 1 běžela ve složení Tereza Sejkorová, Sára Kottoniaková, Šárka Bukáčková, Alice Husáková a Vlastimil Suchý. Této hlídce se  bohužel se závod příliš nepodařil, a tak doběhli na 15. místě. I tak je to velmi pěkné umístění. Kvůli velké nemocnosti se nhám nepodařilo postavit hlídku přípravky. Mireček Fajmon, který jediný neonemocněl, vypomohl v závodě SDH Oldřiš. S nimi se umístil na 24.místě. Dětem děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci i za obtížných podmínek a poděkování patří také SDH Proseč za doplnění našeho týmu.

                                                                                                      Za SDH Lenka Tomášková