6. 7. 2021

Druhé místo našich fotbalistů v 16. ročníku fotbalového turnaje SDH Rychnov

Naši fotbalisté se jako obhájci loňské prvenství zúčastnili 16. ročníku tradičního fotbalového turnaje SDH Rychnov. Pustokamenickým fotbalistům se potřetí za sebou podařilo probojovat do finále, ale na zlatý hattrick bohužel nedosáhli. Po bezbrankovém finálovém zápase naši prohráli až na penalty a obsadili na turnaji druhé místo. Přesto jim i přes porážku patří za celkové umístění v turnaji poděkování.  Rozhodování zápasu na pokutové kopy je vždy loterie.

Pondělního turnaje se zúčastnilo osm mužstev. Mužstva byla nalosována do dvou skupin po čtyřech, poté se odehrálo semifinále, kdy první ze skupiny A hrál s druhým ze skupiny B a naopak. Poražení semifinalisté odehráli utkání o třetí místo a vítězové se střetli ve finále. Naši fotbalisté byli nalosováni do skupiny společně s Miřetínem, Krounou a Skutčí. Druhá skupina byla ve složení: Otradov, Rychnov, Svratka a Kladno.

Naši vstoupili do turnaje remízou 0:0 s Miřetínem. Ve druhém a vyrovnaném utkání jsme remizovali s Krounou 2:2, když branky za naše mužstvo vstřelili Marek Černý a Radek Klíma. V posledním utkání skupiny jsme porazili Skuteč 2:0. Branky v tomto utkání vstřelili Martin Tušla a Milan Otradovský.

Ve skupině jsme obsadili druhé místo a v semifinále narazili na vítěze druhé skupiny, celek Otradova. Otradov jsme porazili 2:1, když vyrovnávací branku vstřelil Jan Kaplan a postupovou branku do finále pět minut před koncem Adam Lorenc. Ve finále, které skončilo bezbrankovou remízou naši prohráli na pokutové kopy 5:4. I přes finálovou porážku si celé mužstvo zaslouží velký dík za předvedenou hru, nasazení ve všech zápasech turnaje a reprezentaci našeho spolku i obce. Velké díky také patří fanouškům z Pusté Kamenice, kteří přijeli naše mužstvo do Rychnova podpořit.

Pustokamenické mužstvo nastoupilo v této sestavě: Milan Otradovský, Jan Kaplan, Martin Tušla, Václav Pokorný, Adam Lorenc, Radek Klíma, Marek Černý, Martin Smažil, Jaromír Obrovský, Michal Obrovský a Martin Pavlík.

Na konečném třetím místě skončilo mužstvo Otradova, které po bezbrankovém zápase zvítězilo nad Krounou na penalty 5:4.

Za TJ Pustá Kamenice Jaroslav Sklenář

 

Výsledky turnaje:

SKUPINA A:

Pustá Kamenice : Miřetín 0:0

Pustá Kamenice : Krouna 2:2

Pustá Kamenice : Skuteč 2:0

Krouna : Miřetín 1:0

Krouna : Skuteč 3:1

Miřetín : Skuteč 1:0

 

1. Krouna  6:3                   7 bodů

2. Pustá Kamenice 4:2    5 bodů

3. Miřetín 1:1                    4 body

4. Skuteč 1:6                     0 bodů

 

SKUPINA B:

Otradov : Rychnov 1:1

Otradov : Svratka  0:0

Otradov : Kladno 4:0

Rychnov : Svratka 0:0

Rychnov : Kladno 2:0

Svratka : Kladno 3:1

 

 

1. Otradov  5:1    5 bodů

2. Rychnov  3:1    5 bodů (o postupu Rychnova rozhodly pokutové kopy se Svratkou)

3. Svratka    3:1    5 body

4. Kladno     1:9    0 bodů

 

Semifinále:

Pustá Kamenice : Otradov 2:1

Rychnov : Krouna 1:0

O 3. místo:

Otradov : Krouna 0:0,     PK 5:4

FINÁLE:

Rychnov : Pustá Kamenice 0:0,    PK 5:4

 

Pořadí v turnaji:

1. Rychnov

2. Pustá Kamenice

3. Otradov

4. Krouna

5. Svratka

6. Miřetín

7. Skuteč

8. Kladno

 

Vítězové všech ročníků turnaje SDH Rychnov:

2006 – Miřetín

2007 – Oldříš

2008 – Oldříš

2009 – Rychnov

2010 – Miřetín

2011 – Rychnov

2012 – Krouna

2013 – Krouna

2014 – Pustá Kamenice

2015 – Pustá Kamenice

2016 – Miřetín

2017 – Krouna

2018 – Rychnov

2019 – Pustá Kamenice

2020 – Pustá Kamenice

2021 - Rychnov

Fotogalerie