5. 7. 2022

Pustokameničtí fotbalisté vyhráli 17. ročník Rychnovského hasičského fotbalového turnaje

Pustokameničtí fotbalisté vyhráli Rychnovský hasičský fotbalový turnaj a oplatili tak domácím finálovou porážku z loňského roku. Sedmnáctý ročník hasičského fotbalového turnaje se uskutečnil dnes 5.7.2022 v sousedním Rychnově a počasí mu tentokrát nepřálo, neboť v průběhu turnaje i vydatně pršelo. Letošního turnaje se zúčastnilo celkem sedm mužstev, když mužstvo Kladna se z turnaje odhlásilo na poslední chvíli. Mužstva byla nalosována do dvou skupin. Pustá Kamenice byla v té menší, tříčlenné a hrála společně s Malinným a Miřetínem. Ve druhé skupině hrál domácí Rychnov, Krouna, Otradov a Svratka. Naši svůj první zápas odehráli s mužstvem Malinného a porazili ho 4:2. Branky za naše mužstvo vstřelili 2 x Marek Černý, 1 x Martin Tušla a 1 x Michal Obrovský. Druhý náš zápas skončil remízou 1:1 s Miřetínem a jedinou branku našeho celku vstřelil Milan Otradovský. Vzhledem k tomu, že v posledním zápase naší skupiny Miřetín porazil Malinné také 4:2 a náš vzájemný zápas s Miřetínem skončil remízou a měli jsme s Miřetínem stejně bodů i stejné skóre, rozhodoval o postupu z prvního místa do semifinále los. V tom byl úspěšnější Miřetín a v semifinálovém zápase se utkal s druhým celkem druhé skupiny, domácím Rychnovem. Naši postoupili do semifinále z druhého místa a utkali se s vítězem druhé skupiny, Krounou.

Semifinálový zápas s Krounou naši vyhráli 3:1 a postoupili do finále. Všechny branky našeho mužstva vstřelil Michal Obrovský po přihrávkách Milana Otradovského. Druhý semifinálový zápas skončil také výsledkem 3:1 pro Rychnov, který porazil Miřetín.

Ve finále se tak po roce opět utkala mužstva Pusté Kamenice a Rychnova. V letošním roce se našim podařilo zvítězit 1:0 brankou Michala Hanskutse a oplatit tak již zmiňovanou loňskou porážku domácímu Rychnovu.  V zápase o třetí místo porazil Miřetín Krounu 2:1 na pokutové kopy, když v normální hrací době utkání skončilo remízou 1:1. Nejlepším střelcem turnaje se stal hráč našeho mužstva Michal Obrovský se čtyřmi brankami.

Pustokamenickým fotbalistům děkuji za skvělou reprezentaci spolku i naší obce. Společně s fotbalisty děkuji také všem fanouškům, kteří vážili dnešní cestu do Rychnova a přes nepřízeň počasí jim vytvořili skvělou atmosféru k jejich výkonu a konečnému vítězství v turnaji.

Naši fotbalisté nastoupili v tomto složení:

Martin Smažil, Michal Obrovský, Martin Tušla, Václav Pokorný, Milan Otradovský, Adam Lorenc, Marek Černý, Víťa Novák a Michal Hanskuts.

 

Za TJ Pustá Kamenice Jaroslav Sklenář

Foto: Jaromír Obrovský ml.

Rychnovský hasičský fotbalový turnaj ve výsledcích:

Skupina A:

Rychnov : Krouna 1:2

Svratka : Otradov 2:2

Rychnov : Svratka 2:0

Krouna : Otradov 5:1

Rychnov : Otradov 2:1

Krouna : Svratka 1:2

 

1. Krouna  8:4   4 body

2. Rychnov 5:3  4 body

3. Svratka  4:5  3 body

4. Otradov  4:9  1 bod

 

Skupina B:

Pustá Kamenice : Malinné 4:2

Pustá Kamenice : Miřetín 1:1

Miřetín : Malinné 4:2

 

1. Miřetín  5:3   3 body

2. Pustá Kamenice 5:3  3 body

3. Malinné 4:8  0 bodů

 

Semifinále:

Pustá Kamenice : Krouna 3:1

Rychnov : Miřetín 3:1

 

O 3. místo

Miřetín : Krouna 1:1 na PK 2:1

FINÁLE:

Pustá Kamenice : Rychnov 1:0

 

POŘADÍ TURNAJE:

1. Pustá Kamenice

2. Rychnov

3. Miřetín

4. Krouna

5. Svratka

6. Otradov

7. Malinné

Vítězové všech ročníků turnaje SDH Rychnov:

2006 – Miřetín

2007 – Oldříš

2008 – Oldříš

2009 – Rychnov

2010 – Miřetín

2011 – Rychnov

2012 – Krouna

2013 – Krouna

2014 – Pustá Kamenice

2015 – Pustá Kamenice

2016 – Miřetín

2017 – Krouna

2018 – Rychnov

2019 – Pustá Kamenice

2020 – Pustá Kamenice

2021 - Rychnov

2022 - Pustá Kamenice

 

 

 

Fotogalerie