11. 3. 2023

Naši hokejisté ve finále AHL Polička prohráli s Jedlovou 2:3 po prodloužení a obsadili konečné 2. místo

Dnešní podvečer na zimním stadionu v Poličce patřil finálovému utkání AHL Polička mezi hokejovými mužstvy Jedlové a Pusté Kamenice. Po roce se do finále probojovala stejná mužstva a naši měli velkou motivaci soupeře z Jedlové porazit. Bohužel se to nepodařilo a naši po boji a po výborném výkonu prohráli v prodloužení 2:3. V první třetině jsme měli několik vyložených šancí, soupeře přehrávali, ale bohužel se nám góly vstřelit nepodařilo. V dalším průběhu utkání jsme si po nešťastné teči vstřelili vlastní branku, prohrávali 0:1 a posléze i 0:2. Ve třetí třetině se pustokamenickým hokejistům podařilo snížit na 1:2 a 6 vteřin před koncem základní hrací doby po odvolání gólmana vyrovnat na 2:2. Následovalo desetiminutové prodloužení, ve kterém jsme v jeho druhé části udělali chybu. Nechali jsme  zcela volného hráče Jedlové před naším gólmanem, hráč Jedlové se nemýlil a rozhodl o osudu celého utkání.

Děkuji hokejistům za pěkné umístění a konečné 2. místo v AHL Polička v ročníku 2022/2023 a za výkony, které v letošním ročníku AHL předvedli. Hokejisté touto cestou děkují všem sponzorům, kteří je v této sezóně podporovali a dále děkují fanouškům, kteří jim po celou hokejovou sezónu fandili, včetně finálového utkání, kde je i osobně podpořili. Já bych chtěl nakonec poděkovat i hokejovému mužstvu ze sousední Pusté Rybné a jejich fanouškům, včetně fanouškům z Březin, kteří se dostavili na sobotní finálové utkání a velmi hlasitě naše hokejisty podporovali, i když je naši hokejisté v semifinále AHL vyřadili. Bylo to z jejich strany krásné sportovní gesto.