6. 7. 2024

Třetí místo našich fotbalistů na turnaji SDH Rychnov

V pátek 5. 7. 2024 se pustokameničtí fotbalisté zúčastnili 19. ročníku Rychnovského hasičského fotbalového turnaje v malé kopané a obsadili pěkné třetí místo. Turnaje se zúčastnilo osm mužstev, která byla nalosována do dvou skupin. Do naší skupiny byla nalosována mužstva Miřetína, Srní a Krouny. Druhá skupina měla toto složení: domácí Rychnov, KLK Brno, Otradov a Orel. V prvním zápase naši přehráli mužstvo z Miřetína 3:0, když branky za naše mužstvo vstřelili: Jaromír Obrovský, Michal Obrovský a Martin Tušla. Ve druhém zápase naši prohráli se Srním 0:2. V posledním zápase ve skupině přehráli Krounu 3:1, když museli skóre zápasu otáčet z 0:1. Branky za nás vstřelili: Milan Otradovský 2x a Vít Novák. Ve skupině jsme skončili na druhém místě a v semifinále nás čekal domácí Rychnov, který druhou skupinu vyhrál. Ve druhém semifinále se utkalo Srní a Otradov. V semifinálovém zápase jsme museli skóre v základní hrací době dohánět. Zápas nakonec skončil smírně 1:1. Jedinou branku našeho mužstva vstřelil Milan Otradovský. Následovaly pokutové kopy, ve kterých jsme prohráli 3:4 a byli odkázáni hrát o třetí místo. Finále nám těsně uniklo. Ve druhém semifinálovém zápase Srní porazilo Otradov. V souboji o třetí místo jsme nad Otradovem vedli 1:0, ale mírný náskok se nám do konce zápasu nepodařilo udržet. Soupeř necelé dvě minuty před koncem vyrovnal, a tak opět následovaly pokutové kopy. V nich jsme byli tentokrát šťastnějším týmem a na penalty vyhrály 3:2. Získali jsme tak pěkné třetí místo. Kdyby se nám během turnaje podařilo proměnit některé vyložené šance, určitě bychom se umístili lépe. Od roku 2019 včetně jsme se vždy probojovali do finále, a tak věřme, že v jubilejním 20. ročníku, který se bude konat příští rok si finále opět zahrajeme. Děkuji všem fotbalistům za výkony a předvedenou hru. Také děkuji všem fanouškům, kteří naše mužstvo přišli do Rychnova osobně podpořit.

Za TJ Pustá Kamenice Jaroslav Sklenář

 

Výsledky:

Skupina A:

Rychnov : KLK Brno    1:1

Rychnov : Orel             2:1

Rychnov : Otradov       2:0

Otradov : Orel              6:0

Otradov : KLK Brno     2:0

Orel : KLK Brno           2:1

 

1. Rychnov     5:2      5 bodů

2. Otradov      8:2       4 body

3. Orel            3:9       2 body

4. KLK Brno   2:5       1 bod

 

Skupina B:

Srní : Krouna                     6:0

Srní : Pustá Kamenice       2:0 

Srní : Miřetín                      3:0

Pustá Kamenice : Miřetín   3:0   (branky: Obrovský Jaromír, Obrovský Michal, Tušla Martin)

Pustá Kamenice : Krouna  3:1   (branky: Otradovský Milan 2x, Novák Vít)

Miřetín : Krouna                 2:0   

 

1. Srní                      11:0   6 bodů

2. Pustá Kamenice    6:3    4 body

3. Miřetín                   2:6     2 body

4. Krouna                  1:11   0 bodů

SEMIFINÁLE:

Rychnov : Pustá Kamenice 1:1 - na pokutové kopy 4:3 - do finále postoupil Rychnov  (branka: Otradovský Milan)

Srní : Otradov 1:0 - do finále postoupilo Srní

o 3. místo

Pustá Kamenice : Otradov 1:1 - na pokutové kopy 3:2 - třetí místo obsadila Pustá Kamenice (branka: Pokorný Václav)

FINÁLE:

Srní : Rychnov 3:2

Celkové umístění v turnaji:

1. Srní

2. Rychnov

3. Pustá Kamenice

4. Otradov

5. Miřetín

6. Orel

7. KLK Brno

8. Krouna

Fotogalerie