14. 2. 2020

AHL Polička - Pustá Kamenice : Borovnice 4:5 po SN

V dnešním rozhodujícím třetím zápase čtvrtfinále AHL Polička naši hokejisté podlehli Borovnici 4:5 po samostatných nájezdech a do semifinále soutěže tak nepostoupí. Pustokameničtí hokejisté v první třetině v desáté minutě již prohrávali 0:2, ale podařilo se jim stav zápasu otočit a druhá třetina skončila za stavu 3:2 pro naše hokejisty. Poté ještě vedli 4:3, ale tento stav se nepodařil udržet a soupeř v závěru zápasu vyrovnal. A protože se nerozhodlo ani v prodloužení, následovaly samostatné nájezdy. V těchto jsme ještě ve čtvrté sérii vedli 1:0, ale soupeř vyrovnal a v pátém rozhodujícím nájezdu vstřelil vítěznou branku, když našim se v této sérii branku vstřelit nepodařilo. Poprvé v historii našeho působení v AHL Polička si tak nezahrajeme o medaile, ale zúčastníme se bojů baráže o konečné umístění na 5. - 7. místě. Branky v dnešním zápase za naše mužstvo vstřelili: David Zeman 3x, Marek Černý 1x. V samostatných nájezdech pak uspěl pouze Zbyněk Oplištil. I přes porážku a vyřazení z bojů o medaile našim hokejistům děkujeme za reprezentaci obce a spolku v letošní sezóně AHL Polička. Čtvrtfinálová série s Borovnicí byla zcela vyrovnaná a o postupu soupeře rozhodl jeden gól pro soupeře navíc v samostatných nájezdech.